Výstava betlémů

V kostele začaly vánoce 

Od 12.do 14. prosince, jsme v kostelíku poprvé uspořádali vánoční výstavu. Vánočně vyzdobený kostel se po ránu zahalil do sněhové pokrývky a čekal na první návštěvníky. Celé dopoledne přicházely děti ze  škol a školek, jak z Chaber tak z Čimic a z Ďáblic. Učitelé hráli na varhany a děti zpívaly - kostelík skutečně ožil vánoční atmosférou.

Také v sobotu a neděli se na vánoční výstavu přišlo podívat spousta lidí jak z Chaber tak z celého okolí. Kostel navštívilo téměř 1300 návštěvníků!

Celý týden se náročná výstava připravovala, lidé nosili Betlémy jak dřevěné tak papírové i keramické, asi nejmilejší byly ty, které vyráběly sami děti.

 K vidění byl také koutek staročeských vánoc, ženy napekly vánočky, jidáše, perníčky a k obdivování byl také staročeský vrkoč. Na přípravách se podíleli děti, dospělí i důchodci. Přípravy byly skutečně náročné, ale výsledný pohled byl okouzlující. Betlémy obklopovalo spousty zeleně - malé stromečky, mechy samorosty. Nadšení návštěvníci si odnášeli vánoční náladu a radost do svých domovů.

Děkujeme všem, kteří se podíleli na uspořádání výstavy, hlavně ochráncům přírody Sůvám, důchodkyním a všem, kteří zapůjčili betlémy a další materiál k výstavě. Betlémů se sešlo neuvěřitelných  50 kusů!

Jsme rádi že náš kostelík opět ožil vánocemi jako za starých časů. Přejeme všem vánoce plné pohody a radosti,  setkávání se svými bližními .