Květen 1945 - pozvání a přípravy

Výstava o konci války roku 1945 v Dolních Chabrech
Zveme vás do barokního Knorova statku v Dolních Chabrech, kde si 25. dubna od 10 do 17 hod. připomeneme historické události konce 2. světové války, od kterých letos uběhne 70 let. Připravili jsme výstavu dobových fotografií, starých dokumentů a deníků získaných od chaberských pamětníků. Atmosféru tohoto období nám přiblíží také staré uniformy, noviny a platidla či nálezy archeologů.
Na dvoře statku budou připraveny dílničky pro děti a pro ně si svůj probram připravili také mladí s Hnutí Brontosarus. Hledání pokladů s detektorem kovů je oblíbené nejen dětmi.
Nebude chybět ani občerstvení s příjemným posezením. V sousedním kostele Stětí sv. Jana Křtitele budete mít jedinečnou možnost prohlédnout si varhany, které se právě začínají opravovat. Na téma „varhany“ jsou plánovány dvě přednášky: v 10.00 hodin „S organologem nejen o chaberských varhanech“ přednáší Štěpán Svoboda a v 13.00 hodin „Slovo varhanáře o opravě chaberského nástroje“ přednáší Filip Turchych. Oba odborníci jistě rádi zodpoví i všechny dotazy.
Během celého dne bude otevřena i zvonice, kde si zájemci budou moci prohlédnout původní chaberské zvony.
Jana S.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------