JAK SE V CHABRECH KDYSI ŽILO


PŘÍPRAVA VÝSTAVY - JAK SE V CHABRECH KDYSI ŽILO

Náš spolek Občanské sdružení na ochranu památek v Dolních Chabrech byl založen roku 2007, a tak v letošním roce 2022 slavíme 15. výročí.
Za těch 15 let jsme kromě práce okolo kostela sháněli materiály k nejstarším záznamům o obci a životě v ní. Na setkávání s pamětníky jsme získávali staré fotografie z mnoha rodinných alb. Rozhodli jsme se tedy, že nejlepší oslavou k výročí bude uspořádat velkou výstavu ze získaných materiálů, která bude vypovídat o životě v Dolních Chabrech. 
Výstavu, kterou jsme nazvali Jak se v Cahbrech kdysi žilo, jsme připravovali již od léta. Téma výstavy jsme zvolili život v naší obci a místa kde se lidé setkávali - hospody, obchody a chaberské nepolitické spolky.
Již před Vánocemi vrcholila příprava textové části. Nejdlůležitější krok výstavy jsme uskutečnili hned na začátku roku 2022, a to převezením dekorativních exponátů. Exponáty, které měly připomínat život v obci na počátku 20. století jsme zapůjčili jak z muzea (Dolní Počernice), tak z některých chaberských rodin a spolků. Poté jsme se pustli do instalování výstavy, rámování starých fotek a jejich popisů, aranžování spousty krásných mateiálů, přípravu kvízu a křížovky a propagace. Doufali jsme, že se výstava bude líbit nejen pamětníkům ale i novým lidem v Chabrech a dětem přiblíží život před 100 lety v místech kde žijí.
Za zápůjčky a spolupráci všem moc děkujeme, vážíme si laskavosti všech ochotných lidí.
J.S.