Dny otevřených dveří v kostele

Dny otevřených dveří v kostele Stětí sv. Jana Křtitele
v Dolních Chabrech 2016

Dovolujeme si Vás pozvat do kostela v Dolních Chabrech, kde také v letošním roce 2016 budou probíhat od května do listopadu „Dny otevřených dveří“ každou první sobotu v měsíci od 13 do 17 hodin.
Běžně uzavřená kulturní památka je často vyhledávaná milovníky historie a umění. Přestože se nynější románský kostelík tyčí na skalnatém návrší přes 800 let, je již čtvrtou sakrální stavbou na témže místě. Obdivovat zde můžete nejenom samotnou románskou stavbu s jedinečnou atmosférou, ale také její vzácné románské nástěnné malby v apsidě kostela. V interiéru budou prezentovány ukázky románských reliéfních dlaždic, které tvořily podlahu velké rotundy, předchůdkyně současné stavby.
Pro návštěvníky bude také otevřena zvonice s původními zrestaurovanými zvony.

V barokním Knorově statku na Bíleneckém nám. (v blízkosti kostela), je možné se osvěžit v kavárně Pod pavlačí s vlastní pekárničkou. Při výletě do Chaber můžete mimo jiné obdivovat „Zkamenělého slouhu“ – chaberský menhir, prohlédnout si tabule naučné stezky s hravými prvky pro děti nebo se projít hezkou přírodou Draháňského údolí až k Vltavě.

Spojení: metro C-Kobylisy, aut. 162, Bílenecké nám.
Chabrami projíždí také bus č. 202 - Spořická ul.
Pro větší skupiny je možno otevřít kostel již v měsíci dubnu.
Skupinky je vhodné objednat na telefon: 605 050 986 Jana Snížková

Občanské sdružení na ochranu památek v Dolních Chabrech, z. s. www.osop-chabry.cz
podpavlaci@gmail.com