Výlet 4. října po Chabrech.

Pro Osmičku naše Občanské sdružení připravilo dvě podzimní vycházky, první proběhla koncem srpna za krásného slunného počasí, výletníků se zúčastnilo okolo 20ti lidí. Myslím ke spokojenosti všech.
Druhá, říjnová, byla poněkud dramatičtější. Letní počasí, které nás v letošním roce doprovázelo až do začátku října, se náhle proměnilo ve studené deštivé dny. Také náš výlet 4. října byl ohrožen deštěm. Začali jsme plánovat mokrou variantu výletu a byli jsme připravení na vše, jen nezrušit plánovaný výlet.
Někteří výletníci se nedali odradit podzimní nepohodou a dorazili, tak nás bylo celkem asi 12  odvážných 
lidí s dětmi. K překvapení všech, se na poslední chvíli mraky rozehnaly a sluníčko se na nás usmálo. Sice v blátě ale přesto jsme si prošli část trasy naučné stezky, kde se kdysi pohyboval sám Eduard Štorch a kde také prováděl archeologický průzkum. Červené vrchy za hřbitovem nás přinutily vyšlápnout kopeček. Odměnou nám byl krásný výhled na jihozápadní stranu do Draháňského údolí až přes druhý břeh Vltavy. Pěšinou mezi loukami a poli jsme procházeli okolo koní a užívali si atmosféru nedotčeného venkova. V duchu jsme si přáli, aby to tak vydrželo navždy. Ulicí Do rybníčků jsme se navraceli zpět, a naše vycházka končila prohlídkou kostela. Bylo milé vidět, že účastníci výletu ať z Kobylis, Čimic, Bohnic, Ďáblic či vzdálenějších míst Prahy z procházky po okraji Dolních Chaber odcházeli s úsměvem a spokojeni.
Za OSOP Martina a jana