Dny otevřených dveří 7.11. 2015


Letos naposledy…

Nebývale krásné počasí, výborná propagace na našich webových stránkách, na Facebooku i na veletrhu Památky 2015. Takto by se daly shrnout "příčiny" nebývalého ruchu v okolí chaberského kostela v sobotu 7. listopadu 2015. Přes šest desítek milovníků památek i náhodných kolemjdoucích využilo posledního letošního Dne otevřených dveří chaberského kostela, aby pak mohli společně obdivovat krásu a tajemství této věkovité stavby.

Návštěvníci přicházeli z různých koutů Prahy ale i Čech. Nejvzdálenější návštěvníci dorazili až z Karlových Varů. Velikou radost nám rovněž přinesly dvě rodiny nově přistěhovalých Chaberáků, pro něž to byla šance seznámit se s kostelem, ale i nejstarší historií místa, ve kterém dnes žijí. A třeba si i osahat zvony ve zvonici.
Prohlídky trvaly až do tmy a otázky nebraly konce. Nás ale "dobíjel" a motivoval zájem všech příchozích o tento duchovní střed obce. Už teď se těšíme na jaro, kdy znovu otevřeme dveře kostela a s nimi komentované prohlídky pro veřejnost.
Termíny jarních akcí i dnů otevřených dveří v roce 2016 najdete na našem webu OSOP či na stránkách Chaberského zpravodaje.

Za OSOP Stanislav Vyšín


...jak je vidět z fotogafií kontrolovali jsme před zimou také problémy se špatnou statikou kostela...

..............................................................................................................................
..............................................................................................................................

Pozvánka na dny otevřených dveří


Poslední den otevřených dveří v letošním roce v kostele Stětí sv. Jana Křtitele v Dolních Chabrech se uskuteční v sobotu 7. listopadu od 13 do 17 hodin.

Tato kulturní památka, je často vyhledávána milovníky historie a umění. Přestože nynější románský kostelík se na skalnatém návrší tyčí přes 800 let, je již čtvrtou sakrální stavbou na témže místě. Obdivovat zde můžete nejen samotnou románskou stavbu s jedinečnou atmosférou, ale také vzácné románské malby dochované v apsidě kostela.

Pro návštěvníky bude také otevřena zvonice s původními zrekonstruovanými zvony. Během výletu do Chaber si můžete prohlédnout také chaberský menhir nebo pokračovat příjemnou vycházkou do Draháňského údolí, s prohlídku tabulí naučné stezky po obci
s hravými prvky pro děti.

Spojení: metro C-Kobylisy, aut. 162, Bílenecké nám.
Chabrami projíždí také aut. č. 202 .- Spořická ul.
Pro větší skupiny je možno otevřít kostel již v měsíci dubnu.
Skupinky je vhodné objednat na telefon: 605 050 986